Kapat

Yks’ye Kaç Gün Kaldı?

YKS Kaç Gün Kaldı

Bu sene milyonlarca öğrencinin gireceği ve birçok kafa karışıklığının olduğu bu dönemde öğrenciler ve öğrenci aileleri Ösym takviminde sınavın ne zaman olacağına merak ediyor. İlk defa bu sene uygulanacak yeni sınav sisteminde öğrencilerin meraklı bekleyişi sürüyor. Milyonlarca aday bir yandan derslerine odaklanmışken bir yandan da sınavın ne zaman ve nasıl olacağını düşünüyor.,

Ösym’nin bu sene ilk defa öğrenciler önüne sunacağı Yüksek Öğretim Kurumları Sınav’ı ne zaman olacağını Ösym yaptığı açıklama ile öğrencilere duyurdu. İlk başta 24 Haziran tarihinde yapılması beklenen sınavda karar değişti.

 Yüksek Öğretim Kurumları Sınav’ı Ne Zaman?

Erken seçim tarihinin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılması onaylandıktan sonra ise öğrenciler meraklı bekleyişin ardından gözlerini Ösym’ye çevirdi. Ösym yapmış olduğu açıklamada Türkiye Cumhuriyeti erken seçim tarihi düzenlemiş olduğu Yüksek Öğretim Kurumları Sınav’ı ile aynı tarihte olduğundan dolayı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nı 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılmasına karar verdi. İki oturumdan oluşacak olan YKS, ilk oturum olan TYT yani Temel Yeterlilik Testi 30 Haziran cumartesi günü, ikinci oturum olan AYT yani Alan Yeterlilik Testi ile Yabancı Dil Testi (YDT) 1 Temmuz Pazar günü yapılacak.

 Kaç Gün Kaldı?

Öğrenciler aylardır çalışıp hazırlandığı, hayallerini kurduğu üniversite için geri sayım başladı. Az bir süre kalan sınavda öğrenciler yeni sistemde çıkacak konulara yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bir süre kafa karışıklığı ve sınav tarihi için endişe eden öğrenciler ve ebeveynleri erken seçim tarihinin aynı güne denk geldiğini gördükten sonra yeni açıklama bekledi. Gelen açıklamada ise net bir tarih belirten ösym sınavın 30 Haziran ve 1 Temmuz arasında yapılacağını duyurunca aileler ve öğrenciler tarihin kesinliğe kavuştuğundan dolayı rahat bir nefes aldı.

“Yks’ye Kaç Gün Kaldı?” üzerine 2 yorum

  1. datt says:
  2. advokatUnemo says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir