Kapat

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı

yks-esit-agirlik-calisma-programi

TYT’nin ardından üniversiteye giriş için ikinci sınav olan YKS, farklı kategorilerde tamamlanmaktadır. Eşit ağırlık öğrencileri, YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı ile beraber eşit ağırlık dalında hedefledikleri nete ulaşırlar. Edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, matematik ve geometriyi kapsayan çalışma planı sayesinde elde edilecek netle beraber sırlamada üst sıralara çıkılabilmesi son derece kolay hale gelir.

YKS Eşit Ağırlık için Ders Planı

Edebiyat: Haftanın 5 günü paragraf sorularına yönelik olarak çalışmalar yapılması gereklidir. 3 gün dilbilgisi çalışmasıyla beraber, paragraf okuması yapılmadığı günlerde boş zamanlara kitap okuma eklenmelidir.

Tarih: Konuların tamamlanması için öncelikle önemli noktalar hedef alınmalıdır. Tarih, haftada 4 günlük süre içerisine yayılarak çalışmalı ve aynı zamanda detay kısımların her biri ezberde tutulması için sürekli pratik yapılmalıdır.

Coğrafya: Haftada 3 gün YKS Coğrafya çalışmak, sınavdaki sorularda hedefe ulaşabilmek için yeterli olacaktır. Coğrafyada bilgi ağırlıklı sorular olacağından dolayı bilgilerin akılda kalıcı şekilde çalışma teknikleriyle öğrenilmesi gereklidir.

Felsefe: Felsefe konuları için mantığın kavranması ve terimlerin ezberlenmesine yönelik olarak haftada 3 günlük çalışma gerçekleştirilmelidir.

Matematik: YKS eşit ağırlık çalışmaları için matematik haftanın 5 gününe yayılmalıdır. Edebiyatın bulunmadığı günlerde özellikle matematik çalışmalarına ağırlık verilmelidir. Konular sıralı şekilde haftalara ayrılmalıdır.

Geometri: Haftalık 5 günlük çalışmayla geometri konuları üzerinde işlem yapabilme yeteneği geliştirilmelidir. Konular atlanmadan sıklıkla test çözülmeli ve işlemler üzerinden geometri konularına ağırlık verilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir