Kapat

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak? 2017

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak 2017

Herhangi bir üniversiteye yerleşen öğrenciler 1 yıl boyunca derslerle boğuşup, sonuçları bekleme streslerine girdikten sonra nihayet kazandıkları bölümleri 8 Ağustos itibariyle öğrenebilecekler.  Üniversiteye yerleşen öğrenciler üniversite kayıtları ne zaman yapılacak sorusunu araştırmaya başlayacaklar. Bu yazı işte tam sizlere göredir.

2017 Üniversite E-kayıtlar Ne Zaman Olacak?

LYS Tercihlerinin açıklamasından sonra üniversite kazanan öğrencilerin E-devlet üzerinden elektronik kayıtlarını yapmaları gerekiyor. Kaydı yapmanız için E-devlet sistemine giriş yapabilmeniz gerekiyor. Eğer E-devlet hesabınız yok ise en yakın PTT şubesine giderek üyeliğinizi alabilirsiniz.

Elektronik kayıtlar ise 11 – 16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrencilerin bu konuda dikkatli olup gerekli kayıtlarını yapmaları gerekmektedir. Sisteme girdiğinizde ilk yapmanız gereken okul ve bölümünüzün doğru olup olmamasıdır. Eğer bir yanlışlık var ise YÖK ile iletişime geçip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

E-kayıtları tamamladıktan sonra da bu kez üniversiteye gidip yüz yüze kayıt işleminizi tamamlamanız gerekiyor. Üniversite kayıt tarihi ise 14 – 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında olacaktır. Elektronik kayıtlarını tamamlamayan adaylar üniversiteye kayıt yaptıramazlar. Bu yüzden önce E-kayıt işlemini tamamlayıp daha sonra üniversiteye giderek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Üniversite Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • ÖSYS sonuç belgesinin çıktısı
  • Mezun olduğunuz okuldan aldığınız diplomanız yada mezun olduğunuza dair belge
  • Nüfus cüzdanınızın onaylı belgesi
  • 12 adet fotoğraf
  • Ve kazandığınız üniversitenin isteyeceği belgeler olacaktır. Her üniversite için yukarıdakiler ortak olup bunun dışındakileri üniversiteniz belirleyecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir