Kapat

Sınav Sistemlerinin Değişmesi Öğrenciler Açısından Nasıl Karşılandı?

Sinav-sistemi-degisti

Sınav sistemin değişiklik göstermesi öğrenciler arasında kararsızlıklara yol açmış bulunuyor. Öğrenciler karşılarına çıkacak olan yeni sistemde neler yapacakları ve hangi konular hakkında bilgiler edinecekleri konusunda kararsız kalmaları sınavlarda kendilerine başarısızlık puanları alacaklarını ihtimaller sonucunda doğrulanmaktadır. Fakat öğrenciler yeni değişen sistemin YGS sınavında yer alan konularla aynı olduğunu da unutmamaları gerekiyor. Sınav süreci boyunca öğrencilerin karşısına çıkacak olan konularda yabancılık çekmemeniz lazım. Eğer daha önceleri YGS sınavlarına çalışmayan bir üniversite adayı iseniz sınav konularına yabancı kalabilirsiniz. Ama bu kazanmamanız anlamına gelmiyor. Sadece daha fazla çalışarak önünüze çıkacak olan sınavı geçmeniz konusunda kararlı olmanız ve Başaracağım kelimesini kendi kafanıza kazımanız lazım.

Öğrenciler Sınav Sürecinde Ne Yapmalı?

Öncelikle karşımıza çıkacak olan yeni sınav sisteminde nelerle karşılaşacağımız konusunda sene başından beri bilgilendirildik. O yüzden sınav süresi boyunca bireyler konulara daha fazla çalışarak karşılarına çıkacak olan yeni sistemde başarılar elde edebilecekler. Yalnız sınav sisteminde başarısızlığı kendisine yakıştıran bireyler sınavda maalesef ki bir başarı elde edemeyerek gelecek yıl için daha düzenli çalışma ile sınavları kazanmaları gerekecektir. Sınava az bir süre kalmasıyla birlikte adayların yapmaları gereken kuralları daha iyi şekilde kendilerine benimsemesi lazım. Çalıştığınız konuların sonuna geldiğiniz zamanda ikinci aşama olan test kısmına geçmeniz dahilinde ileride karşınıza çıkacak olan sınavı daha iyi bir şekilde başaracağınız anlamına geliyor. Aynı şekilde test sonuçlarınıza göre konuyu ne kadar iyi anladığınız ortaya çıkıyor.

Sınava Son Bir Ay Kala Ne Yapılması Lazım?

Öncelikle sene başından beri düzenli şekilde çalışmalarını sürdüren kullanıcılar son bir aylarını çok iyi şekilde değerlendirmeleri gerekiyor. Onun içinde son bir ayda kullanıcılar daha fazla testlere yoğunlaşarak günlük çözmüş oldukları test miktarlarını iki katına çıkarmaları lazım. Bunları yapmaları durumunda hangi konularda daha iyi oldukları veya daha önce çalıştıklarını konuları anlamamaları açık şekilde ortaya çıkıyor. Eğer çözdüğünüz testlerde istemediğiniz sonuçlarla karşılaşırsanız zamanız bulunduğu için tekrardan konuyu açarak tekrarlamanız gerekmektedir. Bu sizlere zamandan nasıl tasarruf etmenizi sağlayacak ve böyle durumlarda ne yapmanız gerekmeleri hakkında bilgiler avantajlar sunacaktır.

“Sınav Sistemlerinin Değişmesi Öğrenciler Açısından Nasıl Karşılandı?” üzerine 1 yorum

  1. hakan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir