Kapat

LGS Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır?

lgs-calisma-programi

Üst düzey liselere giriş yapmak isteyenler için hazırlanan yeni sınav programı LGS için çalışma planı oluşturulması oldukça yüksek düzeyde öneme sahiptir. Program hazırlanmadan çalışma yapmak vakit kaybını beraberinde getireceği gibi bilgilerin de düzensiz olmasına neden olur. LGS çalışma programı nasıl hazırlanır? diye merak eden öğrenciler için, çalışma programı hazırlanırken dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

LGS Çalışma Programı Nasıl Olmalıdır?

Günlük Tekrar

LGS için çalışma programı hazırlanırken günlük tekrarlar yapılmalıdır. Öğrenilen bilginin taze kalması ve bununla beraber daha iyi kavranması sayesinde sınavda rahatlıkla soru çözümleri gerçekleştirilebilir.

Konular Tüm Ayrıntılarıyla Öğrenilmeli

Çalışma programında her konuya önem gösterilmeli ve yüzeysel olarak geçiştirilmemelidir. LGS çalışma programı hazırlamak isteyenler için derinlemesine konular öğrenilmelidir.

Dersler Ayrılmalıdır

Dersler, çalışma programı içerisinde ayrılarak özel olarak sınıflandırılmalıdır. Zihnin bulanmaması adına ders ayrımlarıyla beraber gerekli olan notların tutulması da önem taşır.

Farklı Kaynaklardan Test Çözümleri

Çalışma programı içerisine testler mutlaka dâhil edilmelidir. LGS için test çözmek pratik yapmak anlamına geleceğinden dolayı, sınava en iyi şekilde hazırlanmayı da beraberinde getirir.


Boş Zaman İyi Ayarlanmalı

Efektif bir LGS çalışma programı için boş zamanlar iyi ayarlanmalıdır. Ders çalışılacak zamanlarda farklı etkinliklerin yapılması odağı dağıtacağı gibi sürekli olarak ders çalışmak da konuların öğrenilebilmesinde ve zihnin aktif olarak çalışmasında olumsuz etkiye sahip olacaktır. Dengeli bir şekilde program oluşturularak LGS çalışma programı hazırlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir