Kapat

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2017 KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Üniversite sınavının ardından kazananlar ilk olarak üniversiteye kayıt olur, daha sonra ilk iş olarak kalacak yer ayarlar. KYK bu konuda önemli bir tercihtir. Çünkü KYK yurtları hem uygun fiyattan hemde bazı odalarında özel yurtlarda bulumayacağınız imkanları vardır.

Kredi Yurtlar Kurumu her yıl yeni öğrencileri ev sahipliği yapmaktadır. Yurt içinden 600 binden fazla öğrenciye barınma imkanı sağlıyor. Kredi Yurtlar Kurumundan yapılan açıklamaya göre bu yıl kayıtlar Ağustos ayında alınmaya başlanacak.

Kayıtlar E-Devlet Üzerinden

Önceki yıllarda yüz yüze yapılan kayıtlar artık internetten E-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden üniversiteyi kazanan arkadaşlar yoksa mutlaka E-devlet üyeliklerini PTT şubelerinden edinmelidir. Aksi takdirde yurt kayıt işlemlerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Daha sonra E-Devlet hesabınıza girip üniversitelerini, bölümlerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Eğer herhangi bir hata varsa üniversite öğrenci işlerini arayarak hatanın düzeltilmesini sağlamalıdır.

Bilgilerinde hata olmayan öğrenciler ise işlemlerini E-Devlet üzerinden gerçekleştirerek kayıtlarını tamamlayabilirler.

Daha önceki yıllarda adayların kodlamalar da hata yapması üzerine KYK geçen yıl verileri YÖK sistemi üzerinden aldı. Bu yılda aynı sistemi kullanarak hataları en aza indirmeyi sağlayacak. Özellikle bu işlemlere dikkat ederek ilerde oluşacak mağduriyetlerin önüne geçebilirsiniz. Şuanda net bir başvuru tarihi olmadığından yurtkur.gsb.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz. Ayrıca KYK yurt sonuçlarını da aynı adres üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir