Kapat

KPSS 2017 Online Güncel Deneme Çöz

2017 KPSS Güncel Deneme Çöz

KPSS zor ve uzun bir maratondur. Atanmak isteyen her aday bu maratonda sıkılmadan yorulmadan çalışmak zorundadır. 120 sorudan oluşan bu sınavda hemen hemen her soru oldukça önemlidir. Virgüllü bir puan ile binlerce adayı geçmek mümkün oluyor. KPSS de altı sorunun geldiği güncel bilgiler kısmı da oldukça önemlidir. Asıl puan getiren kısım diyebiliriz. Çünkü bir aday diğer derslerde ne kadar başarılı olursa olsun aynı başarıyı güncel bilgilerde yakalayamayabilir. Bunun en önemli sebebi ise sorunun nereden geleceğinin belli olmamasıdır. ÖSYM bazen sigarının içindeki nikotin maddesini sorarken bazen de en olmayacak yerden soru sorarak adayları zorlamaktadır.

Güncel Bilgiler Nasıl Çalışılmalıdır?

Aslında ne yaparsak yapalım güncel sorularını tutturmamız zordur. Bu yüzden Türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve vatandaşlık gibi derslerden eksiğimiz varken güncele odaklanmak tamamen sınavı kaybetmemize sebep olur. Ancak tüm dersleri tamamlayıp geriye sadece güncel bilgiler kaldıysa yapmanız gerekenleri aşağıda yazacağız.

  • Öncelikle küçük bir not defteri alıyoruz ve bunu güncel bilgiler için kullanacağız.
  • Çözdüğümüz denemelerdeki güncel bilgi sorularını buraya not alacağız. Ancak soru şeklinde değil soru ve cevabı yazmanız yeterlidir.
  • Haberlerde gördüğünüz olayları not alın.
  • Sosyal medyada instagram, facebook gibi sayfalarda güncel bilgi paylaşan sayfaları takip ederek paylaşımları not alabilirsiniz.
  • Son 1 ayda güncel bilgiler denemeleri temin ederek çözün ve tekrar not alın.
  • Tüm bu notlarınızı sınava az bir zaman kaldığı zaman tekrar tekrar okuyarak en azından 3-4 soru tutturabilirsiniz.

KPSS Güncel Bilgiler Online Deneme 1

2017 KPSS Güncel Deneme 1

Başla
Tebrikler - 2017 KPSS Güncel Deneme 1 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
6Son
Geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir