Kapat

Günde Kaç Soru Çözülmeli?

Eğitim her insan için önemlidir, yıllar boyunca hep bir eğitim alıyoruz ana sınıfı, ilköğretim, orta öğretim, lise, üniversite ve sonrasında işe girmek için eğitimler olmak üzere hayat farklı farklı eğitimler ile geçmektedir. Türkiye’de şu an milyonlarca öğrenci var ve her bir öğrenci farklı hedefler amaçlar uğruna eğitim görüp her öğrenci kendi hayalleri için çalışmaktadır. Peki, belirlenen hedeflere varmak için neler yapmalı? Nasıl hazırlanmalı? Nelere dikkat etmeli?

 

Birinci sınıftan beri hep hayal edilen meslek ve ya meslekler için çaba gösterilir. Kimilerinin ailesi için bir meslek seçer kimisi kendi hayatını daha rahat ve gelecekte çocuklarına iyi bir gelecek sunmak için bir meslek uğruna çabalar ama herkesin amacı ve hedefi aynıdır, başarılı olmak.

 

Akıldaki mesleği yapabilmek için en büyük adım lise zamanında atılır, ülkemizde ki eğitim sistemine göre istenilen meslek hangi bölüm ve ya bölümler üzerinden alıyorsa o bölümler tercih edilir ve hayatı etkileyecek sınav için çalışmaya başlanılır.

 

Verimli Çalışmak İçin Ne Yapmalıyız?

 

Çalışırken en önemli şey ise verimli çalışmaktır, verimli çalışmak en kısa zamanda en iyi öğrenme şekline denir. Verimli çalışmanın en önemli yolu düzenli ders çalışma programı ayarlayıp her bir gün için o program dışına çıkılmamalı.

 

Ne Kadar Çalışılmalı?

 

Kaç saat ve ne kadar çalışılması gerektiği konusunda bireysel kapasitenin öğrenilmesi lazım. Algılama yeteneğiniz ne kadar fazlaysa ona göre bir program yapmanız yeterli. Ortalama her hangi bir gireceğiniz yazılı ve ya sözlü testi için 250-500 arası soru çözülmesi gerekir. Bu testleri bölüm derslerine ayırıp daha verimli çalışabilirsiniz. Test kitapları ve konu anlatımlı kitaplardan çalışılan konular ile ilgili, her bir dersin konusu ile ilgili ortalama 100 alıştırma çözümü yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir