Kapat

Günde Kaç Saat Çalışırsam Sınavı Kazanabilirim

Günde Kaç Saat Çalışırsam Sınavı Kazanabilirim

Öğrenciler üniversite sınavlarına hazırlandıkları zamanlarda sınavları gözlerinde aşırı derecede büyüttükleri için konulara hakim olmaları durumunda da baraja altında kalarak sınavı kazanamamaktadırlar. Bu durumlarda neler yapılmalı? Düzenli çalışmalar nasıl belirlenmeli? Hakkında sizlere geniş çaplı bir derleme yaparak önerilerde bulunmaya çalışacağız. Öncelikle bir sınava çalışmaya başlamadan önce hangi bölümü kazanmak istediğinizi belirtmeniz lazım. Çünkü hedefinizi belirlediğiniz zamanda bu yolda hangi rehberlerden destek alacağınızı iyice kavrayabiliyorsunuz. Şimdi gelelim asıl konumuza günde kaç saat çalışırsam sınavı kazanabilirim? Günlük olarak kendinize bir çalışma limiti belirlemeniz lazım. Bu çalışma konuları içerisinde de hangi alanlarda daha iyi olduğunu belirleyerek ders programı oluşturmanız gerekiyor. Ders programı bireyin daha doğru ve verimli şekilde çalışacağı konusunda olanakla sağlıyor.

Günlük Çalışma Süreleri Belirleme

Günlük çalışma sürelerini belirlemeden önce hangi konularda eksiklerinizin olduğunu ve hangi konularda ha iyi olduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Bu süreç içerisinde adaylar sınava kalan süreyi de dikkate alarak ders programlarını hazırlamaları lazım. Eğer sınava uzun bir vade kalmış ise günlük 4-5 saatlik çalışma sizler için uygun olacaktır. Fakat konu eksikleriniz veya konuları kavrayabilme hakkında düşüncüleriniz bulunuyorsa bir iki saat daha çalışma sürenizi artırabilirsiniz. Sınava son 1 ay kaldığında eğer sizlere belirlemiş olduğumuz zaman dilimleri dikkatli şekilde kullanmışsanız, sadece konu tekrarı yapmanız sizler için yeterli olacaktır. Çünkü bu zamana kadar bütün konularınızı bitirip test aşamasına geçmeniz gerekiyor. Test aşamaları öğrenciler için en güzel olan kısımlardır. Sürekli olarak test çözen bireyler ileride daha iyi bir üniversitede eğitim alacağını da unutmaması lazım.

Başarı İçin Ne Yapmamız Gerekiyor?

Başarı için hedefinizi dikkatlice belirlemeniz durumunda ileride gireceğiniz sınavda kaç adet net yapacağınız ve ne kadarlık bir puan sizler için yeterli olacağı hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Buda sizleri kasmayacak şekilde ilerlemenize avantajla sağlayacaktır. Bireylerden istediğimiz durum ise sınavlara hazırlanırken kendilerini fazla sıkmamaları ve abartılı çalışmadan hiçbir verim almayacakları bilmeleri gerekiyor. Güzel bir verim elde etmeniz için sizlere belirlemiş olduğumuz çalışma sürelerini dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir