Kapat

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Ankara’da

Yıllarca okuyup öğretmen olan gençler bu gün Ankara’da saat 13:00’da basın açıklamasında bulundular. Türkiye’nin dört bir yanından toplanan öğretmenlere Türk Eğitimsen ve Anadolu Eğitim sendikası da destekte bulundu. Tüm bunların yanında değerli öğretmenlerimizden Ramazan Yetkin ‘de oradaydı. Peki bu kadar öğretmen Türkiye’nin dört bir yanından gelip neden Ankara’da toplanma gereği duydu, şimdi de buna bakalım.

Sürekli Verilen 25 Bin Öğretmen Ataması Müjdesi

İnsanlarla dalga geçer gibi her 15 gün arayla 25 bin yeni öğretmen alacakmış gibi 6 aydır açıklama yapan siyasilere göre şuana kadar alınması gereken öğretmen sayısı 500 bini geçmesi gerekirken gelin görün ki öğretmenler daha 25 bin atamayı alamadılar. Bu kadar açık varken sadece 25 bin öğretmen ataması tam bir hayal kırıklığıdır. Bir de üstüne her gün bunu müjde gibi basınla paylaştıkları zaman öğretmenler daha da çileden çıkar hale getirildi.

1.5 Yıldır Yapılmayan Öğretmen Atamaları

Diğer bir sorun ise yaklaşık 1.5 yıldır atama yapılmamasıdır. Düşünün ki atama yapılması için KPSS sınavı yapılıyor ve atama tamamlamadan öğretmenlere tekrar gel KPSS sınavına gir diyorsunuz. 2017 KPSS sınavında başarıları olan öğretmenler haklı olarak artık atama istiyorlar. Bu süreçte psikolojisi bozulma derecesine gelen öğretmenlerin atamaları bir an önce yapılmalı ve en az 40 bin öğretmen ataması için harekete geçilmelidir.

Lafı fazla uzatmadan önümüzdeki seçim sürecini göz önüne alarak mutlaka ek atama yapılmalıdır. Öğretmenler ve aileleri düşünüldüğünde atama yapılmadan seçime gitmek en az 3 milyon oy kaybı demektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir